Kontakt
Napisz do Nas!
Telefon - 76 831 71 96
67-221 Białołęka 12


Kategorie: Wszystkie | Informacje | Relacje
RSS
poniedziałek, 11 grudnia 2017

plakacik

 

05.grudnia 2017 r. – Teatrzyk „Królowa Śniegu”

IMG_20171205_082359

 

05.grudnia 2017 r. –  Teatrzyk „Królowa Śniegu”

Na scenie  Gminnego  Ośrodka Kultury gościliśmy, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Głogowie – grupę teatralną z Krakowa z adaptacją baśni J. Ch. Andersena  Królowa Śniegu.  Spektakl teatralny przeznaczony był dla dzieci z grupy przedszkolnej i klas I-IV Szkoły Podstawowej w Białołęce.  Teatrzyk bardzo podobał  się dzieciom, które chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach.

GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

poniedziałek, 04 grudnia 2017
GÓRNIK W PRZEDSZKOLU

tytuowe1

  1. grudzień, to święto wszystkich górników, a barwami górniczymi są: czerń i zieleń. Czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń – uczucia pracującego górnika, tęskniącego do przyrody i światła. „ Zieleni się jodła, pod jodłą skarb rud. Nas przyjaźń tu wiodła, niech spełni swój cud…”. Z tym oto przesłaniem, razem z naszym specjalnym Gościem   gościliśmy i byliśmy gośćmi dzieci w przedszkolach w Białołęce i Wietszycach.  Czym zajmuje się górnik?

Praca górnika to pojęcie, które kojarzy się jednoznacznie – praca na kopalni. Warto jednak uściślić, że zawód górnika nie zawsze oznacza to samo. Górnik jest pracownikiem, zatrudnionym pod ziemią i wydobywającym – w zależności od kopalni – określony surowiec. Najwięcej górników zatrudnionych jest w kopalniach węgla i zajmuje się wydobywaniem właśnie tego surowca. Praca pod ziemią może być jednak bardzo różna. Najcięższym rodzajem pracy górnika, jest praca „na przodku”, czyli w bezpośrednim rejonie wydobycia. Górnicy przodowi pracują w bardzo ciężkich warunkach. Często w ciemności, w wymuszonej pozycji ciała, w wysokiej temperaturze, pyle i kurzu, kują kilofami, uzyskując w ten sposób surowiec,  pracują także specjalne maszyny. O tym wszystkim dzieci dowiedziały się z relacji Pana Janka, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za czas, który nam poświęcił.

                                                                                 GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

 

środa, 29 listopada 2017
28.11.2017 r. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24133586_1559797437419476_1119089416_n

 

 

  Dzisiaj, 28. listopada br. odwiedziłyśmy Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Wietszycach z programem imprezy z okazji ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA. Było gwarnie, głośno i wesoło.  Dziękujemy Paniom: p. Lidii, Ani, Paulinie oraz Paniom: Monice, Kamili i Małgorzacie za wsparcie swoich podopiecznych w niektórych zadaniach.  Zabawy i konkursy były o misiach i oczywiście z misiami w roli głównej. Dzieci entuzjastycznie i spontanicznie przystępowały do kolejnych zadań. Dla nas nagrodą było to, że Misie: TRÓJKĄCIAK, KWADRACIAK I PROSTOKĄCIAK (jedno z zadań!) otrzymały od dzieci uśmiechniętą buźkę  :)  – znak, że się podobało!.

 

                                                                             GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

poniedziałek, 20 listopada 2017
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

pilsudski

                                                                          

Rok 2017 uznany został przez Sejm  Rokiem Piłsudskiego. Z  tej okazji  oraz  z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 19 listopada br. przedstawiony został program artystyczny pt. „Piłsudski”. Scena sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury rozbrzmiewała  muzyką, piosenką i scenkami sytuacyjnymi tamtej epoki. W przedstawieniu i koncercie udział  wzięli członkowie kół teatralnych z Białołęki i Pęcławia, gościnnie pan Łukasz Dziedzic, zespół Bis, Pęcławianki i Pozytywki. Widownia również dopisała i każdy, kto był na koncercie odczuł klimat i dramaturgię tamtych lat.

                                                                      GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 95