Kontakt
Napisz do Nas!
Telefon - 76 831 71 96
67-221 Białołęka 12


Kategorie: Wszystkie | Informacje | Relacje
RSS
środa, 30 listopada 2016
„Dwie Dorotki” oczarowały publiczność

Aktorzy krakowskiego Teatru Art-Re  wspaniale zaprezentowali się przed najmłodszą publicznością na scenie sali widowiskowej GOK-u.

DSC_0385

 Więcej wewnątrz niusa.

Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek (28 listopada) w Bibliotece Publicznej Gminy Pęcław miały miejsce obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki z Białołęki świętowały razem z nami.

DSC_0365

W tym dniu każde dziecko miało ze sobą znak rozpoznawczy – własnego pluszowego przytulaska. Okazało się, że każda przyniesiona przez dzieci maskotka miała swoje imię.

W zabawach dodatkowo wzięły udział dwa ożywione misie, którym zostały nadane imiona. Z pierwszego zadania przedszkolaki wywiązały się brawurowo – Miś Zuzia i Niedźwiedź Adaś towarzyszyły dzieciom w kolejnych atrakcjach. Były wiersze, opowiadania, piosenki i rysowanie. Wielki entuzjazm wzbudziło rysowanie pluszowego misia. Tym razem to nie dzieci rysowały. Za mazaki sięgnęły panie – Małgorzata i Dagmara. Był jeden istotny haczyk – panie rysowały z zawiązanymi oczami, a zadaniem dzieci było umiejętne podpowiadanie, w którym miejscu rysować kolejne części misia. Efekt końcowy był naprawę ciekawy – niemalże futurystyczny.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

poniedziałek, 28 listopada 2016
Finał konkursu "Przygody Lampo"

W piątek (25 listopada) w naszej bibliotece odbył się finał konkursu czytelniczego pt: „Przygody Lampo”. Pięcioro finalistów odpowiadało na pytania z wiedzy o opowiadaniu Romana Pisarskiego -  „O psie, który jeździł koleją”.

Foto

Uczestnicy naprawdę szybko poradzili sobie z odpowiedziami. Następnie można było dostrzec wśród konkursowiczów delikatne napięcie, związane z oczekiwaniem na odczytanie wyników. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

 

Klasyfikacja finałowa:

Dyplomy i upominki za udział w finale: JULIA BOREK i IGOR KAMIŃSKI

 

III miejsce: MAJA TORBA

II miejsce: MAJA KONOPSKA

I miejsce: WIKTORIA GIERACH

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do galerii.

poniedziałek, 21 listopada 2016
Sienkiewicz tu i teraz - relacja

Z okazji setnej rocznicy śmierci naszego noblisty, rok 2016 został ustanowiony rokiem Henryka Sienkiewicza. W związku z tym, 20 listopada 2016 roku, Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Odrzańską Grupą Teatralną (w której skład wchodzą grupa teatralna Białołęka oraz grupa teatralna Pęcław) przedstawili program słowno - muzyczny, zatytułowany "Sienkiewicz tu i teraz". Obchody roku sienkiewiczowskiego w GOK-u połączone były z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość składała się z dwóch bloków: pierwszy – nawiązujący właśnie do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz traktujący o wolności naszego kraju. Drugi – przybliżył zgromadzonej licznie publiczności postać sławnego pisarza.

Więcej wewnątrz niusa...

DSC_00463

wtorek, 15 listopada 2016
Spotkanie z angielską książeczką

101

Przedszkolaki z przedszkola w Białołęce rozpoczęły nowy tydzień po angielsku. Nie… nie opuściły przedszkola po cichu i niezauważone. Co to, to nie.  Wręcz przeciwnie: było głośno i wesoło! Wszystko za sprawą kolejnego spotkania z angielską książeczką w gminnej bibliotece.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Pani Monika Jaskuła – Kozieł zabrała dzieciaki w podróż po angielskich historyjkach - rymowankach. Dzieci przypominały sobie angielskie wierszyki, które poznały na wcześniejszych spotkaniach z angielskim w bibliotece. Oprócz dobrze znanych, były także nowe opowieści. Aktywny udział przedszkolaków w zajęciach jest tym, o co zabiegamy. Było więc mnóstwo ruchu, śmiechu i dobrej zabawy.

 

Zapraszamy na kolejne spotkania z angielską książeczką w roli głównej.

Więcej zdjęć w  galerii

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 84