Kontakt
Napisz do Nas!
Telefon - 76 831 71 96
67-221 Białołęka 12


Kategorie: Wszystkie | Informacje | Relacje
RSS
piątek, 21 października 2016
Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

W czwartek 20 października Białołękę odwiedził autor książek dla dzieci – Wojciech Widłak.  Spotkanie autorskie odbyło się dzięki pomocy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie.

WS

Przewodnikiem autora w drodze do Białołęki była dyrektor głogowskiej biblioteki – pani Iza Owczarek, która także zapowiedziała Wojciecha Widłaka białołęckiej publiczności, złożonej głównie z dzieci klas I-III szkoły podstawowej. Wojciech Widłak  zasłynął serią opowiadań o Panu Kuleczce. Drugą znaną postacią stworzoną przez pisarza jest prosiaczek Wesoły Ryjek.  Obaj sławni bohaterowie pojawili się obok autora. Pierwszą postacią, która starała się zauroczyć dzieci, był prosiaczek Wesoły Ryjek:

"Dzień dobry, nazywam się Wesoły Ryjek. Mam mamę, tatę, żółwia przytulankę, ogonek, no i ryjek. Wesoły. Myślę, że dlatego właśnie rodzice tak mnie nazwali - bo po prostu jestem Wesoły Ryjek. Co prawda czasami się czymś martwię, tak jak chyba wszyscy. Ale jak sobie przypomnę, że nazywam się Wesoły Ryjek, to łatwiej mi znowu być wesołym. Tak sobie myślę, że może każdy powinien się nazywać Wesoły Ryjek ? Na świecie byłoby wtedy weselej. Ale z drugiej strony, gdyby każdy - mama, tata, ja i mój żółw przytulanka też - nazywał się Wesoły Ryjek, to zrobiłby się straszny bałagan. (…) Dziś dowiedziałem się, że każdy jest wyjątkowy i dlatego każdy ma wyjątkowe imię. A ja jestem zupełnie wyjątkowy! Podobno na całym świecie nie ma drugiego takiego Wesołego Ryjka". Tak w każdym razie mówią mama i tata".

Dwie uczennice miały okazję narysować na tablicy własnego Wesołego Ryjka. Autor bardzo dokładnie opowiadał o kolejnych etapach powstawania książki, raz po raz zapraszając do aktywnego udziału dzieci. Dzieciaki dowiedziały się, ile tak naprawdę osób pracuje przy książce; od pomysłu aż po okładkę, która o dziwo, pojawia się pod koniec całego procesu powstawania książki.

Drugim bohaterem, który zaprezentował się przed publicznością tego przedpołudnia, był Pan Kuleczka oraz jego przyjaciele: pies Pypeć, kaczka Katastrofa i postać, która wzbudziła chyba najgłośniejsze zainteresowanie – mucha Bzyk-Bzyk. Troje śmiałków wyłonionych z widzów miało okazję wziąć udział w krótkim przedstawieniu. Narratorem był oczywiście Wojciech Widłak.

Autor zarówno sobą, jak i bohaterami swoich książek zrobił niemałe wrażenie na dzieciach, ponieważ spotkanie autorskie zakończyło się przy stoliku, gdzie pan Wojciech rozdawał autografy.

Bardzo serdeczne podziękowania składamy pani Izie Owczarek i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie za możliwość goszczenia pana Wojciecha.

 

Zapraszamy do GALERII

 

wtorek, 18 października 2016
Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Przypominamy, że już w najbliższy czwartek (20 października) o godz. 11.00, Białołękę odwiedzi Wojciech Widłak. Każdy obecny będzie mógł kupić książkę i otrzymać osobistą dedykację od autora. Polecamy! Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej GOK.

Będzie można zaopatrzyć się w poniższe tytuły:

Pan Kuleczka - 18 zł.
Pan Kuleczka. Skrzydła - 18 zł.
Pan Kuleczka. Spotkanie - 18 zł.

Wesoły Ryjek powraca - 18 zł.
Wesoły Ryjek i zima - 18 zł.

Opowieści do poduszki - 16 zł.

widlak

 

czwartek, 13 października 2016
Zmiana w godzinach pracy Biblioteki

Informujemy, że Biblioteka Publiczna gminy Pęcław jest czynna w nowych godzinach:

 godz2016

 

wtorek, 11 października 2016
Nowe godziny pracy Biblioteki i świetlic

Od poniedziałku 17 października br. zaczną obowiązywać nowe godziny otwarcia Biblioteki oraz świetlic wiejskich.

 

14732315_1129005420511132_3863449247592602198_n

Cała Polska czyta dzieciom

W poniedziałek 10 października w Bibliotece Publicznej gminy Pęcław odbył się kolejny etap akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

111

W roli słuchaczy wystąpiły dzieci z przedszkola w Białołęce, natomiast czytającym był tym razem prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pęcławiu - pan Łukasz Dziedzic.

Prezes przeczytał dwie bajeczki autorstwa Marii Konopnickiej: "Podróż na bocianie" oraz "Stefek Burczymucha".

Polecamy kolejne odsłony akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

 

Zapraszamy do GALERII

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 83