Kontakt
Napisz do Nas!
Telefon - 76 831 71 96
67-221 Białołęka 12


Kategorie: Wszystkie | Informacje | Relacje
RSS
piątek, 30 września 2016
Nowe godziny otwarcia biblioteki...

 

Informujemy, że Biblioteka Publiczna gminy Pęcław od października będzie czynna w nowych godzinach:

 

 Godziny_otwarcia_biblioteki_B1

Międzynarodowy dzień głośnego czytania

W dniach 29/30 września Biblioteka w Białołęce brała udział w zajęciach z przedszkolakami z Wietszyc i Białołęki . Wszystko to z okazji Międzynarodowego Dnia Głośnego Czytania.

intro

W czwartek ruszyliśmy do Wietszyc, by tam odwiedzić  Żabki, Smerfy i Słoneczka. W zajęciach chętnie uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. Z pasją rozpoznawały ilustracje i odgadywały tytuły kolejnych bajek, co świadczy o tym, że są z bajkami i głośnym czytaniem za pan brat. Dzieciaczki chętnie odpowiadały na pytania związane ze sposobami dbania o książki. Nasza Biblioteka otrzymała od dzieci wspaniałe podziękowania, które oczywiście zasiliły naszą tablicę.

Jako pierwszy przed przedszkolakami z Wietszyc wystąpił pan wójt Artur Jurkowski we własnej osobie. Jak tradycja święta głośnego czytania nakazuje, także pan wójt przeczytał dzieciom bajkę – „Trzy małe świnki”.

W piątek gościliśmy w Bibliotece dzieci z przedszkola w Białołęce. Byliśmy pod wrażeniem, że tak wspaniale przedszkolaki radziły sobie z rozpoznawaniem tytułów bajek. Wszystkie dzieci wysłuchały wiersza Jana Huszczy – „Skarga książki”. Do wszystkich dzieciaków książka zaadresowała list, w którym prosiła o należyte traktowanie, by jak najdłużej być piękną i zadbaną.

 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII

poniedziałek, 26 września 2016
70-lecie OSP Białołęka

25 września 2016 roku był dla Białołęki dniem szczególnym. W to niedzielne popołudnie świętowaliśmy 70-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej.

r7

Każda tak pokaźna rocznica jest połączeniem tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością. Obchody rocznicowe rozpoczęły się Mszą Św. Dziękczynną, którą odprawił ks. proboszcz Jacek Heyduk z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Białołęce. Swoją obecnością zaszczyciła Zakładowa Orkiestra Dęta Huty Miedzi „Głogów”, która uroczystościom dodała kolorytu i majestatyczności. Po nabożeństwie przez wieś przeszedł odświętny orszak prowadzony przez Orkiestrę. Dalej maszerowali strażacy z OSP Białołęka, ich zaproszeni koledzy z gminy Pęcław oraz mieszkańcy Białołęki.

Kolejnym przystankiem w uroczystościach była remiza OSP Białołęka. Był to znakomity moment na przypomnienie 70-letniej historii białołęckiej Straży Pożarnej. Pan Jan Walkowiak we wspaniały sposób opowiadał  wszystkim  zgromadzonym o początkach tutejszej Straży Pożarnej. Cała tak bogata historia miała swe źródło w roku 1946, gdy siedmiu mężczyzn postanowiło utworzyć jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie zabrakło wyróżnień i medali dla strażaków z ogromnym i nieco krótszym stażem w Straży. Na uroczystościach pojawili się m.in. wójt gminy Pęcław – pan Artur Jurkowski i pani poseł Ewa Drozd. Wszyscy dostojni goście zabrali głos i wręczyli upominki jubilatom. Nie można także zapomnieć o odsłonięciu obelisku upamiętniającego 70 lat służby OSP Białołęka.

Ostatnim punktem na drodze przemarszu był plac Gminnego Ośrodka Kultury w Białołęce, gdzie najpierw krótki recital zaprezentowali muzycy Zakładowej Orkiestry Dętej Huty Miedzi „Głogów”, a następnie do zgromadzonych wyjechał tort przygotowany specjalnie na 70-lecie OSP. 

Epilogiem uroczystości była biesiada. Goście spróbowali grochówki, gulaszu, bigosu oraz wspomnianego tortu. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.  

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją TUTAJ

czwartek, 22 września 2016

gitara.gok1

 

wtorek, 20 września 2016
"KEYBOARD" - spotkanie organiacyjne przełożone!

Wszystkich zainteresowanych nauką gry na keyboardzie informujemy, że spotkanie organizacyjne zostało przeniesione na inny termin. O nowej dacie oczywiście poinformujemy.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 82